Eerste inzichten uit ons marktonderzoek
In de zomerperiode voerde Poolstok, samen met Sapience, een marktonderzoek uit. Ons doel? Begrijpen welke noden er leven in de publieke sector en hoe we als organisatie kunnen groeien, zowel in ons aanbod als in onze adviesverlening naar klanten.
We combineerden een brede bevraging (kwantitatief) met verdiepend onderzoek via interviews (kwalitatief). Het resultaat? Een rijk beeld van wat organisaties vandaag bezighoudt en welke verwachtingen ze hebben richting de ondersteuning die wij kunnen bieden.
Wie hoorden we?
Meer dan 50 personen deden mee aan de interviews en 220 respondenten vulden onze bevraging in.
We bereikten vooral lokale besturen en middelgrote tot grote organisaties. Beslissingsnemers uit HR, management en organisatieontwikkeling waren sterk vertegenwoordigd. Opvallend: de meeste deelnemers werken al regelmatig met Poolstok samen, wat voor waardevolle inzichten zorgt.
Wat leeft er vandaag in organisaties?
Uit zowel de cijfers als de gesprekken komen drie uitdagingen telkens opnieuw bovendrijven. Ze bepalen vandaag de P&O-agenda van heel wat organisaties:
- het vinden én behouden van personeel
- verander- en leiderschapsvraagstukken
- de voortdurende professionalisering, digitalisering en automatisering van processen
Waarom kiezen klanten voor Poolstok en waar liggen kansen?
Er is waardering voor onze rol als aankoopcentrale, onze ontzorging en de kwaliteit van onze matchmaking. Ook onze objectiviteit en snelheid worden vaak genoemd.
Tegelijk toont het onderzoek waar groeikansen liggen. Zo geven klanten aan dat ons aanbod soms nog onvoldoende duidelijk is of dat ze bepaalde leveranciers missen. Dat geeft ons concrete handvaten om onze dienstverlening verder te verfijnen.
Verschillen tussen organisaties? Absoluut.
Kleinere organisaties hebben vooral interesse in essentiële P&O-diensten. Middelgrote en grote organisaties tonen dan weer meer interesse in gespecialiseerde of strategische HR-dienstverlening.
Daarnaast verschilt ook de gewenste intensiteit in de samenwerking: van klankbord en sparringpartner tot organisaties die vooral zelfstandig aan de slag willen kunnen.
En de winnaars zjin...
Wie deelnam aan het marktonderzoek maakte kans op een noise cancelling headphone, een boekenpakket of een museumpas. Respondenten uit volgende organisaties vielen in de prijzen: VitaS, VRT (2x), stad Eeklo (2x), stad Hasselt, stad Maaseik, lokaal bestuur Wingene, IVBO, Stad Gent, HVZ Oost-Vlaams Brabant, Stad Brugge, AZ Zeno en Zorgbedrijf Antwerpen.
En nu? Samen vooruitkijken
Begin 2026 leggen we deze inzichten voor aan ons bestuursorgaan, dat mee bepaalt hoe we de resultaten vertalen naar concrete acties en aanbodversterking.
Een welgemeende dank aan alle deelnemers: jullie input helpt ons om een dienstverlening te bouwen die nog beter aansluit bij de realiteit en ambities van onze klanten.